Григор Димитров с труден, но успешен старт във Вашингтон

Григор Димитров започна с победа на тенис турнира от сериите АТР 500 във Вашингтон. Най-добрият български тенисист се наложи трудно над втората ракета на Великобритания Кайл Едмънд със 7:5, 4:6, 6:3 в среща от втория кръг.

13:44, 03.08.2017

26-годишният хасковлия измъкна първия сет, макар че при 5:5 британецът имаше предимство от 40-0 и три скрити сетбола. Григор успя да се справи със ситуацията и да измъкне гейма, а след това направи пробив и взе първата част със 7:5.

Едмънд продължи да създава проблеми на българския тенисист. Британецът направи пробив в третия гейм, след което затвърди и изравни сетовете на 1:1 след 6:4 във втория.

По-голямата класа на Григор Димитров се видя в решителния трети сет, в който той взе подаването на съперника в деветия гейм, след което затвори мача с 6:3.

На осминафиналите Григор ще срещне руснака Даниил Медведев, който се наложи над 14-ия в схемата Стийв Джонсън (САЩ) с 3:6, 6:4, 7:6(1).