Григор Димитров се класира за полуфиналите в Пекин

Григор Димитров се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в китайската столица Пекин с награден фонд 4 милиона долара. Там той ще се срещу водача в световната ранглиста Рафаел Надал.

13:10, 06.10.2017

Поставеният под номер 3 Димитров, вицешампион в надпреварата през миналия сезон, се пребори за място на полуфиналите след като надделя над петия в схемата Роберто Баутиста Агут (Испания) със 7:6(5), 4:6, 6:2. Хасковлията взе преднина с пробив за 3:2, но веднага загуби предимството си, а в последвалия тайбрек той успя да спечели последните две точки, за да триумфира. Във втората част Димитров пропусна брейкбол в четвъртия гейм, а след това загуби подаването си за 3:4 и 13-ият в света Баутиста Агут изравни резултата. В решаващия трети сет българинът се измъкна от 15:40 при свой сервис в третия гейм, веднага след което проби и до края доминираше.

С успеха Димитров си осигури 160 930 долара и 180 точки за световната ранглиста, в която заема осмото място.