Григор Димитров стартира с победа в Маями

Най-добрият български тенисист Григор Димитров стартира с победа на турнира "Мастърс" в Маями (САЩ). Димитров надигра 73-ия в света германец Максимилиан Мартерер с 4:6, 6:2, 6:1.

09:16, 24.03.2018

Поставеният под номер 3 българин влезе мудно в мача и изненадващо загуби първия сет. Българинът имаше проблеми с първия сервис и допусна пробив в седмия гейм, след което отстъпи с 4:6. Постепенно Григор намери своя ритъм на игра, започна да пласира уинъри и успя да обърне мача. Българинът направи пробив още при първата възможност във втория сет и до края нямаше проблеми - 6:2. В решителната трета част Григор бе още по-убедителен - 6:1.

В следващия кръг на турнира в Маями българският тенисист ще срещне французина Жереми Шарди, който елиминира сънародника си Ришар Гаске след 7:5, 6:1.

Димитров има положителен баланс срещу Шарди, като от четири мача срещу този съперник е спечелил три.