- Начало
- Мултимедия
- Онлайн новини
- Григор стартира на US Open...
Григор стартира на US Open около полунощ
Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще стартира участието си на Откритото първенство на САЩ на 29 август - вторник, късно вечерта българско време.
Българският тенисист влиза в последния за годината турнир от Големия шлем с увереност след титлата от Мастърса в Синсинати.
Гришо, който е четвърти сред фаворитите за триумф в Ню Йорк, ще играе късно тази вечер, като мачът е не по-рано от 23.00 часа. За 210-ия в света Шафранек това ще е дебют в турнирите от Големия шлем, като до момента двамата не са играли помежду си.
При успех днес Димитров ще срещне във втория кръг победителя от мача между руснака Андрей Рубльов и представителя на Великобритания Аляж Бедене.
Най-доброто представяне на Григор е достигането до четвъртия кръг през 2014 и 2016 г.
Фото: БТА
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във
Facebook
и
Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в
TikTok
Намерете ни в
Google News
