"Лудогорец" спечели точка срещу "Истанбул Башакшехир" с много добра игра

Истанбул Башакшехир и Лудогорец завършиха 0:0 в мач от първия кръг на груповата фаза в Лига Европа. Българският шампион спечели точка в Турция след оспорвана битка и организирана защитна игра.

21:53, 14.09.2017
Лудогорец спечели точка срещу Истанбул Башакшехир с много добра игра

Срещата започна с натиск на домакините, а в началните минути играчите на българския шампион допуснаха някои неточности. Истанбул Башакшехир не успяха да се възползат от тях. Първата по-опасна ситуация дойде в 11-ата минута. Тогава Епуреану стреля с глава в аут след центриране от фаул. Разградчани отговориха с изключително опасен шут на Жоао Пауло, който профуча над напречната греда.

В 14-ата минута Вандерсон шутира фронтално от 19 метра, но Бабаджан спаси. Осем минути по-късно Лукоки центрира към Жоао Пауло, който стреля с глава, но Бабаджан изби в корнер.

120 секунди по-късно Лукоки нахлу в наказателното поле на домакините и отправи отправи опасен удар към вратата, който Бабаджан трудно изби в ъглов удар.

До края на полувремето Лудогорец продължи да се защитава много организирано и първата част приключи при 0:0.

В началото на втората част Анисе допусна грешка пред наказателното поле на Лудогорец, която за малко не се оказа фатална. Въпреки това отбраната на орлите успя да се справи, а при ответната атака разградчани пропуснаха възможността да открият резултата. Лукоки изведе Жоао Пауло сам срещу вратаря, бразилецът се откъсна необезпокояван фронтално срещу Бабаджан, но шутира изключително неточно.

В 77-ата минута Инлер получи пас зад централните бранители на орлите, Броун излезе да пресече паса, двамата футболисти се разминаха с топката, но за късмет на Лудогорец тя излезе в аут.

В последните минути очаквано домакините имаха инициативата, но защитата на "Лудогорец" се справи.