Лудогорец и Брага завършиха наравно

Лудогорец и Брага завършиха 1:1 в мач от група С на Лига Европа. Българският шампион водеше на португалския тим с 1:0, но седем минути преди края "Брага" стигна до точката. Равенството в Разград запази интригата в групата.

21:53, 02.11.2017

С осем точки "Лудогорец" остава водач, а "Брага" е с една по-малко. В битката се намесва "Хофенхайм", който победи "Истанбул ББ" с 1:0 като гост и вече има шест точки.

Лудогорец изцяло владееше инициативата през първата част и създаде няколко чисти ситуации за гол, но неточности в завършващия удар лишиха тима от преднина в резултата.

Още в 4-а минута Върджил Мисиджан можеше да открие, но вратарят на Брага спаси удара му. В 25-а минута Джоди Лукоки вкара топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада.

Гостите от Португалия не сътвориха нищо интересно преди почивката и нямаха нито един удар в рамката на вратата.

Брага изнесе играта в по-предни позиции след почивката и тимът бе близо до гол в 47-а минута, но удар на Данило от фаул от границата на наказателното поле премина встрани от вратата. Веднага след това Бруно Шадаш стреля опасно, но Хорхе Броун спаси.

В 68-а минута Лудогорец стигна до попадение. Точен бе Марселиньо, който реализира в юбилейния си 50-и мач в евротурнирите. Бразилецът вкара с добавка, след като вратарят изби удар с глава на Вандерсон след центриране от корнер.

Към края на мача Лудогорец загуби свежест и позволи на гостите да упражнят натиск. В 83-а минута влезлият като резерва Франсержио бе оставен непокрит в наказателното поле и с глава изравни резултата след центриране на Паулиньо.

В следващия си мач на 23 ноември "Лудогорец" приема "Истанбул".