Португалия победи Русия и оглави класирането в група А

С гол на Кристиано Роналдо отборът на Португалия победи домакина Русия с 1:0 и оглави класирането в група А на турнира за Купата на конфедерациите.

20:23, 21.06.2017

Пред пълните трибуни на "Откритие Арена" в Москва Роналдо реши мача още в 8-а минута. Мегазвездата бе най-добре пласиран в наказателното поле и реализира с глава след центриране на Рафаел Герейро.

Португалия бе значително по-класният отбор на терена и диктуваше темпото. В 32-а минута Роналдо бе близо до втори гол след отличен финт в наказателното поле и удар, но този път стражът на руснаците Акинфеев отрази.

За добрата си игра Роналдо заслужи признанието Играч на мача. В последните минути Сборная опита натиск, но след корнер в добавеното време Георгий Джикия стреля с глава над напречната греда.

Португалия поведе в класирането с 4 точки, а Русия е на второ място с 3. В другия мач от групата тази вечер играят Нова Зеландия и Мексико.