Представянето на българските олимпийци в четвъртия ден на Рио 2016

07:35, 10.08.2016

Българските спортисти в четвъртия ден на Рио 2016 внесоха повече тръпка, след като стигнаха по-предни фази на състезанията в сравнение със слабите резултати от предишните три дни. Те обаче отново останаха без медал на олимпийските игри.

Антоанета Бонева в спортната стрелба направи много по-добро представяне от 10-те метра, където остана 42-а, но не успя да спечели отличие и в любимата си дисциплина - 25 метра пистолет. Българката завърши на осмото място в крайното класиране, след като остана последна в полуфинала.

Българският джудист Ивайло Иванов спечели два мача, но не успя да стигне до двубой за бронзово отличие в категория до 81 кг.

В гребането Кристиян Василев и Георги Божилов завършиха на последното шесто място в своя полуфинал на двойка скул.

Плувецът Александър Николов отпадна в квалификациите на 100 метра свободен стил на олимпийските игри в Рио де Жанейро. Българинът завърши трети в третата серия и зае 41-ото място в крайното класиране от 59 участници.