Представянето на българските олимпийци в петия ден на Рио 2016

07:59, 11.08.2016

България очаквано остана без медал и след петия ден на олимпийските игри в Рио де Жанейро. Българският сабльор Панчо Пасков елиминира световния шампион от 2015 година Алексей Якименко (Русия) в първия кръг на олимпийския турнир по фехтовка.

22-годишният българин не успя да продължи с изненадите и във втория си мач загуби от германеца Матиас Сабо с 6:15, но остави чудесни впечатление при първата си поява на най-големия спортен форум.

Нина Рангелова остана последна в трета серия на 100 метра свободен стил (жени) на олимпийския турнир по плуване в Рио. Най-добрата българска плувкиня в последните години финишира за 55,71 секунди и остана на близо секунда от собствения си национален рекорд (54,76).

Рангелова завърши 31-а сред 46 участнички, а с това приключи участието й на олимпийските игри.

Самуил Донков завърши на 32-о място на 50 метра пистолет (мъже) на олимпийския турнир по спортна стрелба. Възпитаникът на треньора Валентин Андреев записа резултат 541 точки и не успя да се пребори за място във финала на дисциплината.