"Спартак" Варна на 99 години

Стотици фенове на футболния "Спартак" Варна отпразнуваха 99-годишнината от създаването на любимия им клуб. Тържествoтo се проведe на входа на Морската градина и премина в импровизиран протест срещу хората, които изгониха отбора от собствения му дом - стадион "Спартак".

21:42, 29.08.2017

Привържениците настояват имотите и базата на клуба да бъдат върнати на община Варна и да не се стопанисват от частна фирма, както е през последните близо 10 години.

Три поколения спартаклии присъстваха на празника. На огромна видеостена послания към привържениците на варненския клуб отправиха бивши футболисти и треньори на отбора. Фотоизложба със снимки от близкото минало пък припомни на феновете мачовете срещу „Манчестър Юнайтед“ и други европейски колоси. Въпреки тържеството, привържениците на клуба не са напълно щастливи, защото клубната база е ръцете на частна фирма.

"Футболен клуб без своя база няма как да съществува, но ние играем за връщане на цялата клубна база, за цялата собственост, която е била на „Спартак“, в ръцете на община Варна", каза председателят на фенклуба на привържениците на „Спартак“ Вн Стефан Калименов.

В момента отборът на "Спартак" играе мачовете си от Североизточната Трета лига на друг стадион във Варна. От години клубният стадион "Спартак" пустее, не се поддържа и на него се провеждат само концерти.

Феновете са решени да се борят докрай за възраждането на "Спартак" и очакват помощ от премиера Бойко Борисов.

Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Намерете ни в Google News

Пишете ни
x

Сигнализирайте нередност

и/или

Разрешени формати: (jpg, jpeg, png). Максимален размер на файла (25 MB). Можете да качите максимум 5 файла.

** Тези полета не са задължителни.

captcha Натиснете върху картинката, за да смените генерирания код.
Трябва задължително да въведете кода от картинката
< Назад