СПОРТ: Лудогорец и Шахтьор Донецк направиха реми на контролен мач в Турция

Лудогорец завърши 2:2 срещу лидера в украинското първенство и актуален първенец на страната Шахтьор (Донецк) в контролна среща, играна в турския курорт Белек.

18:33, 20.01.2018

Марселиньо и Жоао Пауло отбеляза головете за българския шампион, а на три пъти разградчани нацелиха и гредите срещу украинския тим.

Още в началото Натанаел стреля опасно, но топката срещна напречната греда. Малко по-късно Клаудиу Кешерю пропусна чисто положение за гол, но логично Лудогорец стигна до попадение в 42-а минута. Точен бе Марселиньо, който реализира на празна врата след хубав пробив на Сисиньо отдясно.

Веднага след почивката отново гредата спаси Шахтьор след центриране на Джоди Лукоки, а при добавката Горалски не успя да вкара за Лудогорец.

Противно на хода на играта, Шахтьор успя да обърне резултата с попадения на Александър Зубков в 57-а и Ферейра в 63-а минути.

Между двете попадения гредата за трети път спаси вратата на Шахтьор, след като пробив на Върджил Мисиджан завърши с центриране към Жоао Пауло, но играч на Шахтьор изби топката в левия страничен стълб.

Лудогорец изравни за 2:2 в 70-а минута, когато Горалски изведе Жоао Пауло и бразилецът от движение със силен шут прати топката в мрежата.

Контролна футболна среща:
Лудогорец - Шахтьор Донецк 2:2 (1:0)
голмайстори: 1:0 Марселиньо 42, 1:1 Александър Зубков 57, 1:2 Факундо Ферейра 63, 2:2 Жоао Пауло 70
стартови състави:
Лудогорец: Броун, Сисиньо, Пластун, Форстър, Натанаел, Анисе, Дяков, Вандерсон, Марселиньо, Ковачев, Кешерю
Шахтьор: Шевченко, Петряк, Хочолава, Ракицкий, Бутко, Патрик, Степаненко, Марлос, Тайсън, Дентиньо, Бланко