СПОРТ: Манчестър Юнайтед с труден успех срещу Бърнли, Челси разгроми Брайтън

Манчестър Юнайтед надделя с 1:0 на терена на Бърнли в среща от 24-ия кръг на английското футболно първенство.

19:29, 20.01.2018
СПОРТ: Манчестър Юнайтед с труден успех срещу Бърнли,  Челси разгроми Брайтън

Възпитаниците на Жозе Моуриньо записаха трета поредна победа във Висшата лига и с 53 точки се доближиха на 9 точки зад лидера Манчестър Сити, който по-късно днес приема Нюкасъл.

Челси е трети с 50 точки, след като по-рано днес разгроми Брайтън с 4:0 като гост.

Юнайтед стигна до успеха в оспорвания мач с попадение на Антони Марсиал в 54-ата минута. Французинът беше изведен от Ромелу Лукаку в ляво в наказателното поле и със силен удар под гредата не даде шансове на Ник Поуп.

Малко по-късно домакините имаха отличЕн шанс да изравнят, но ударът от фаул от около 25 метра на Йохан Берг Гудмунсон се отби от напречната греда. Бърнли допусна трета поредна загуба и седми последователен мач без победа в шампионата вече е осми с 34 точки.

Арсенал спечели лондонското дерби с гостуващия Кристъл Палас с 4:1.

Момчетата на Арсен Венгер до голяма степен решиха мача още в първите 13 минути, в които реализираха три безответни попадения.

Начо Монреал откри в шестата минута, а след това испанецът асистира за головете на Алекс Айуоби и на Лоран Косчелни. Александър Лаказет направи 4:0 в средата на първото полувреме и прекъсна девет мача голова суша от 10 декември насам.

Лука Миливоевич направи поражението на гостите малко по-почетно 12 минути преди края.

Арсенал, който прекъсна серия от три мача без успех, е шести с 42 точки.

Стоук Сити се измъкна от зоната на изпадащите с успех с 2:0 над гостуващия Хъдърсфийлд с голове на Джо Алън и Маме Бирам Диуф след почивката. Стоук е 17-и с 23 точки.

Джейми Варди от дузпа и Рияд Марез се разписаха в края на двете полувремена, а шампионите от 2016 година от Лестър Сити записаха успех с 2:0 над гостуващия Уотфорд и прогресираха до седмата позиция с 34 точки.