СПОРТ: Надал е на четвъртфинал след трудна победа над Шварцман

Рафаел Надал се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис. Световният №1 постигна труден успех над Диего Шварцман с 6:3, 6:7(4), 6:3, 6:3. Битката между двамата на „Род Лейвър Арина“ продължи почти 4 часа.

10:52, 21.01.2018

Матадора взе първия сет с 6:3, след като проби своя съперник в осмия гейм.

В началото на втората част Надал спечели подаването на Шварцман, но аржентинецът веднага направи рибрейк. Впоследствие двамата си размениха по още два пробива, за да се стигне до тайбрек. В него Диего надви Надал със 7:4 точки, за да изравни резултата.

Третият сет, също както първия, бе решен с един пробив, като испанецът го реализира в четвъртия гейм и впоследствие взе частта с 6:3.

Шварцман спечели подаването си на старта на четвъртия сет, а след това пропиля пет брейкбола. Рафа обаче се възползва от първата си възможност в третия гейм и проби за 2:1. Аржентинецът изоставаше с 3:4, когато пред него се откриха два шанса да изравни, но не успя. В крайна сметка световният №1 реализира третия си мачбол и спечели четвъртия сет с 6:3, а с това и мача.

„Диего е великолепен играч. Имам огромно уважение към него. Той сервираше добре тази вечер. Той е добър приятел, започна великолепно сезона. Пожелавам му всичко най-добро през тази година“, заяви Рафа след мача.

С успеха испанецът си гарантира лидерската позиция в световната ранглиста и след първия за годината турнир от Големия шлем в Мелбърн. На четвъртфиналите Надал ще играе срещу Марин Чилич от Хърватия.