ЦСКА отпадна от Лига Европа след нова загуба от Копенхаген

ЦСКА загуби с 1:2 при визитата си на датския Копенхаген от третия кръг на квалификациите в Лига Европа. "Червените" отпадат от турнира с общ резултат от двете срещи 2:4.

21:21, 16.08.2018

В 23-ата минута "Копенхаген" поведе с попадение на Даме Н’Дой. Сенегалецът получи пас от Николай Томсен и прати топката зад Черниаускас – 1:0.

Повторенията обаче ясно показаха, че Николай Бодуров прави две крачки напред и оставя Н’Дой в засада при паса на Томсен. Положението беше показано и на видеостената на стадион "Паркен", което не накара съдията Халил Юмут Мелер да отмени гола.

След почивката Нестор Ел Маестро пусна в игра Евандро, който изравни резултата в 58-ата минута.

"Копенхаген" се нуждаеше само от шест минути, за да излезе отново напред в резултата. В 64-ата минута Фишер центрира от корнер, а Н’Дой беше напълно непокрит и се разписа с глава.