Волейболните национали отпаднаха в четвъртфиналите на европейското първенство

България приключи участието си в четвъртфиналите на европейското първенство по волейбол. Българският състав загуби с 0:3 (21:25, 22:25, 26:28) от Сърбия.

23:36, 31.08.2017

Воденият от Пламен Константинов отбор отстъпи позиции в европейския волейбол, като завърши на местата от 5-о до 8-о. Преди две години като домакин отборът стана четвърти.

Сръбският отбор пое инициативата в началото на мача и през целия първи гейм я държеше, за да натрупа убедителна преднина. Воденият от Никола Гърбич състав нямаше проблеми да спечели с 25:21.

България отговори с много силно начало на втория гейм. В него съставът поведе с 8:3, но това не беше достатъчно за изравняването - сърбите направиха обрат още преди второто техническо прекъсване. Сърбите натрупаха преднина при 21:18 и спокойно довършиха частта, за да стигнат до 2:0.

Най-оспорван се оказа третият гейм, в който българите имаха добри възможности. Цветан Соколов атакува в аут при 24:23. Последва гонене в резултата и сърбите изравниха и отново взеха водещата страна. След 28:26 те заслужиха мястото си сред четирите най-добри.