Завършиха Пролетните студентски спортни игри в Пловдив

При голям интерес и много емоции завършиха Пролетните студентски спортни игри в Пловдив. Те бяха организирани от Студентския съвет на Университета по хранителни технологии и в тях бяха излъчени шампиони в общо 9 вида спорт.

19:07, 25.04.2017

Близо 400 студенти се включиха тази година в пролетните студентски спортни УХТ игри в Пловдив.

В продължение на един месец в традиционната надпревара бяха излъчени общо 16 шампиони в 9 вида спорт.

Амбициите на организаторите от Студентския съвет при Университета по хранителни технологии обаче не свършват дотук.

Студентската колоездачна обиколка ще бъде по затворен маршрут в района около Гребната база в Пловдив, като организаторите в момента уточняват с общинската управа детайлите и трасето за нейното провеждане.

Освен афинитет към колоезденето, студентите показаха и голяма любов в традиционните студентски спортове – баскетбола и тениса.

В баскетболния турнир изпъкнаха два отбора – „Ангелите” – при мъжете, и „Хищници“ – при жените, които станаха шампиони в надпреварата.



В турнира по волейбол първото място спечели "Виктория", победил, водения от бившата капитанка на "Марица" - Велина Кансъзова, тим на "Фаворит".

Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Намерете ни в Google News

Пишете ни
x

Сигнализирайте нередност

и/или

Разрешени формати: (jpg, jpeg, png). Максимален размер на файла (25 MB). Можете да качите максимум 5 файла.

** Тези полета не са задължителни.

captcha Натиснете върху картинката, за да смените генерирания код.
Трябва задължително да въведете кода от картинката
< Назад