Злато за българските грации на Световната купа в Минск

Националният ни ансамбъл по художествена гимнастика спечели златен медал във финала на пет обръча от Световната купа в Минск. Това е първо отличие за грациите ни от надпреварата в Беларус, след като вчера те завършиха на пето място в многобоя.

15:31, 06.08.2017

Момичетата на Весела Димитрова изиграха безгрешно композицията си, за която получиха най-висока оценка - 18.700. Втори с 18.100 се нареди съставът на домакините, а трети е отборът на Япония със 17.700.

Това е втори златен медал за България от последния състезателен ден на турнира. По-рано първо място за изпълнението си с обръч завоюва и Невяна Владинова. Българката изигра композицията си изключително силно и с оценка от 18.850 зае първото място. Втора с 18.550 остана Александра Солдатова от Русия, а трета е Екатерина Галкина (Беларус) с 18.200. Във финалите на топка Владинова се нареди седма с оценка от 16.250.

Другата ни представителка Катрин Тасева пък зае шестото място с 16.500.

На двете ни най-добри гимнастички им предстоят още два финала днес - на лента и бухалки, а момичета от ансамбъла ни ще се борят за разпределението на отличията във финала с две въжета и три топки.