България е на финал на Световното по волейбол до 19 г.

16:55, 01.09.2021

Българският национален отбор по волейбол за юноши до 19 години постигна изключителен успех, след като се класира за финала на Световното първенство в Иран.

Състезателите на треньора Мартин Стоев победиха връстниците си от Русия в драматичен полуфинален сблъсък с 3:2 гейма: 14:25, 25:21, 25:20, 20:25, 15:13. Мачът бе и своеобразен реванш за загубата от руснаците с 1:3 в груповата фаза.

Най-резултатен за успеха бе Георги Татаров с 23 точки, а Александър Николов записа 17.

Така момчетата ни подобриха най-доброто постижение на формацията за тази възраст - от 1989 г., когато тимът ни завършва с бронза.

Страната ни има титла при младежите от 1991 г. в Кайро, когато в отбора е и самият Мартин Стоев. 30-години по-късно ще се борим отново за златото.

Това бе втори петгеймов двубой за момчетата ни в рамките на 24 часа, след като вчера повалиха шампиона Италия с 3:2 гейма. Руснаците пък записаха първо поражение и ще спорят за бронза.

На финала България ще спори с победителя от другия полуфинал между домакините от Иран и Полша.

Финалът е утре (2 септември) от 17:30 ч. българско време.