- Начало
- Още от БНТ
- До утре валежите спират...
Днес в Северна България и планинските райони снеговалежите ще продължат. Там и снежната покривка ще се увеличава. В сутрешните часове в Русе снежната покривка беше 20 см, в Силистра - 19, а най-силни бяха поривите на вятъра в Пазарджик, където достигнаха 68 км/ч.
През деня ще продължи да духа умерен до силен северозападен вятър. В Източна България ще е от север-североизток и с него по планинските проходи и в североизточните райони ще се създадат условия за виелици и навявания. След временно спиране на валежите в Горнотракийската низина, те отново ще се активизират и ще са от дъжд и сняг.
Застудяването ще продължи и след обяд. Температурите ще са между минус 5° и 0°, по-високи в югоизточните райони. През нощта на места в източната половина от страната все още ще има валежи от сняг, но до сутринта валежите навсякъде ще спрат. Ще духа умерен, в Дунавската равнина и по долината на Струма и в западната част на Горнотракийската низина временно силен северозападен вятър.
Ветровито ще остане и утре през деня. Минималните температури ще бъдат между минус 10° и минус 5°, но и максималните в по-голямата част от страната ще останат отрицателни. Има издадено предупреждение от първа степен – жълт код за студено време. Максималните температури ще са между минус 6° и минус 1°, в Горнотракийската низина и крайните югозападни райони ще са малко над нулата.
Над планините облачността ще бъде променлива и на отделни места, главно в Стара планина, ще прехвърча сняг. Ще духа силен, по високите върхове на Рила и Пирин и временно бурен северозападен вятър.
И във вторник ще остане студено. Минималните температури ще са още по-ниски. Дневните слабо ще се повишат. На места в Северна България и Средногорието ще превали слаб сняг.
В средата на седмицата бързо и чувствително ще се затопли и максималните температури в четвъртък на места ще достигат до 10-12 градуса.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във
Facebook
и
Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в
TikTok
Намерете ни в
Google News
