Лудогорец отстъпи на Брага в Португалия, ЦСКА загуби от Зоря

06:11, 05.11.2021

Отборът на Лудогорец записа трета поредна загуба в група "F" на Лига Европа.

Съставът на Станислав Генчев отстъпи с 4:2 гостуването си на португалския Брага късно снощи.

Първото попадение в срещата бе на сметката на Брага. В 25-ата минута Али Мусрати изведе домакините напред в резултата с топовен изстрел отдалеч, като стражът на Лудогорец Кристиан Кахлина се намеси неубедително и топката влетя в мрежата.

Осем минути по-късно българският шампион изравни. Доминик Янков изведе Пиерос Сотириу зад отбраната на домакините и с хубав прехвърлящ удар се разписа във вратата на Матеус за 1:1.

Брага отново поведе в 37-ата минута, когато Рикардо Орта проби отбраната в зелено и центрира по земя към Юри Медейрош, който разстреля Кахлина за 2:1.

Три минути след това "архиепископите" отбелязаха и трети гол срещу Лудогорец. Галено бе изведен в пеналтерията на "орлите", овладя топката с гърди и с шут намери целта.

В 73-ата минута Жордан Икоко се опита да върне топката към Кахлина, но вместо това изведе на стрелкова позиция Марио Гонсалеш, който не сбърка за 4:1.

Игор Пластун се разписа с глава за 4:2 в 79-ата минута след центриране на Кирил Десподов от ъглов удар.

Загубата окончателно изпари шансовете на Лудогорец да се класира за елиминационната фаза на Лига Европа, тъй като "орлите" са на последното място в своята група с актив от 1 точка. Лидер е отборът на Брага с 9 пункта от 4 мача, следван от сръбския шампион Цървена звезда със 7 т., а датския първенец Мидтиланд е трети с 5 т.

Първите два отбора в групите продължават към елиминационната фаза на турнира, докато третият в класирането продължава своя поход в Лигата на конференциите.

Отборът на ЦСКА загуби гостуването си на Зоря (Луганск) в четвъртия си двубой от група "C" на Лигата на конференциите.

Стойчо Младенов: Чувствам се все едно съм ограбен