НА ЖИВО ПО БТН3: Италия - Швейцария в битка за първото място в групата на България

09:24, 12.11.2021

Тази вечер отборите на Италия и Швейцария се изправят един срещу друг в ключова битка за първото място в група "С" на квалификациите за Световното първенство по футбол в Катар догодина.

Два кръга преди края на квалификациите, двата тима имат равен брой точки, като европейските шампиони имат леко предимство в головата разлика - плюс 11, срещу плюс 9 за Швейцария.

Срещата на "Стадио Олимпико" в Рим започва в 21:45 часа българско време и ще бъде излъчена пряко по БНТ 3 и онлайн на https://bntnews.bg/sport

Тимът, който постигне победа ще си осигури огромно предимство преди заключителните срещи в групата на 15 ноември, понеделник, когато Италия гостува на Северна Ирландия, а Швейцария приема България.

При равенство в директния сблъсък, то може всичко да опре до головата разлика.

Победителят в групата се класира директно за финалите на Мондиал 2022, а втория ще играе бараж.

България заема третото място в таблицата с актив от 8 точки, без шанс за едно от първите места в групата, тъй като изостава на 6 пункта от "кръстоносците".

Последвайте нашата общност "Спорт по БНТ" във Viber!