Наситено българско участие в 14-я ден на Игрите в Токио

18:25, 04.08.2021

Снимка: БГНЕС

Четирима българи представят България в 14-ия ден на Олимпийските игри в Токио.

В ранните зори на 5 август олимпийската медалистка Мирела Демирева се класира за финала в скока на височина на олимпийския турнир по лека атлетика в Токио. Българката преодоля квалификационната норма от 1.95 метра, за да влезе сред най-добрите.

Мирела Демирева преодоля от третия си опит височината, която ще ѝ позволи да участва отново в битката за медалите. Финалът в дисциплината е на 7 август (събота) от 13.35 часа.

Българският борец Георги Вангелов постигна много убедителна победа на репешажите и ще спори за бронзовия медал на олимпийския турнир в свободния стил в Токио.

Родният национал тушира Оскар Урбано Тигрерос от Колумбия в категория до 57 килограма и след 5.21 минути срещата приключи.

В битката за бронза Георги Вангелов ще се изправи срещу Нурислам Санайев (Казахстан) днес от 13.30 часа.

След 11.00 ч. Ивет Горанова ще дебютира за България на олимпийския турнир по карате кумите в категория до 55 килограма. Най-добрата българска каратистка е в група с туркинята Серак Озчелик, Цуюн Уен от Китайско Тайпе и иранката Сара Бахманяр, като за полуфиналите, които гарантират поне бронзов медал, се класират първите двете състезателки в групата.

Финалът на надпреварата е също днес и започва в 14.50 ч.

След 12.15 ч. Евелина Николова ще се бори за бронзовия медал в категория до 57 кг срещу победителка от репешажите.

Гледайте всичко най-интересно от деня на живо ТУК.