САЩ победи Канада с 4:2 в хокейния турнир в Пекин

09:21, 12.02.2022

Отборът на САЩ победи Канада с 4:2 в мач от втория кръг на груповата фаза на олимпийския турнир по хокей на лед в Пекин.

Головете за победителите реализираха Анди Миел (3-та минута), Бен Майерс (19), Брендън Брисън (23), Кен Агостино (47). Двете попадения за „кленовите листа“ вкараха Мат Робинсън (2), Корбан Найт (35).

С успеха САЩ оглави група А с 6 точки. Канада заема второто място с 3 точки. В последния кръг канадците ще се изправят срещу тима на Китай, а САЩ ще играе с Германия. Мачовете от третия кръг ще се проведат на 13 февруари.

Победителите от трите групи, както и най-добрият втори отбор, ще се класират за четвъртфиналите. Останалите осем тима ще играят в плейофния кръг, за да продължат напред.