Севиля отново е шампион на Лига Европа

04:10, 22.08.2020

Андалусийци победиха с 3:2 Интер в страхотен двубой, който бе истинска наслада за всички фенове на футбола.

Като цяло, испанците бяха малко по-активни през 90-те минути и напълно заслужено стигнаха до крайния успех.

Сблъсъкът на стадион "Райн Енерги" в Кьолн предложи много вълнуващи моменти като и двата тима имаха своите шансове да стигнат до успеха.

Мачът започна вихрено и още в 3-та минута Ромелу Лукаку даде аванс на своя тим.

С два гола на Люк Де Йонг обаче, Севиля обърнаха развоя на мача за половин час игра.

Последва обаче мигновена реакция от страна на "нерадзурите", които изравниха чрез Диего Годин.

Така се стигна до 74-та минута, когато дойде момента на Диего Карлос. Бранителят на Севиля опита задан ножица, след която Ромелу Лукаку си отбеляза автогол, което се оказа решаващо.

За самият Карлос двубоят премина и през двете крайности. В 3-та минута той бе виновникът за дузпата на Интер, след като повали Лукаку. Любопитното е, че в трети пореден мач бразилецът предизвиква дузпа срешу неговия тим.

Малко по-късно той бе на косъм от това отново да се превърне в грешник за своя отбор, след като игра с ръка в наказателното поле. Съдията обаче прецени, че не трябва да отсъди дузпа,

В началото на второто полувреме Карлос се отчете с важна намеса, блокирайки удар на Галярдини, а впоследствие провокира и автогола на Ромелу Лукаку.

За Севиля това е шести триумф в надпреварата като отборът продължава и без загубен финал. Още по-впечатляващо е, че всичките триумфи на испанския тим са в последните 15 години.

За треньорът им Юлен Лопетеги пък това е първия голям трофей, който бившия вратар, извоюва в треньорската си кариера.