Щафетата при жените в биатлона не успя да завърши в Пекин

13:51, 16.02.2022
Снимка: БОК, Йордан Петков

Българската щафета при жените в биатлона на 4х6 километра на Олимпийските игри в Пекин остана на 18-о място в крайното класиране.

Отборът ни не успя да завърши състезанието, тъй като на трети пост беше затворен от лидерите. Това, според правилата, означава край на надпреварата за изостаналия тим.

Щафетата ни беше в състав Милена Тодорова, Мария Здравкова, Лора Христова и Даниела Кадева. Последната обаче така и не излезе по трасето.

Българките имаха амбициите и желанието за много по-добро представяне, но не успяха да завършат по подобаващ начин участието си на големия спортен форум. В масовите стартове при жените и мъжете няма да имаме българско участие.

Олимпийското злато е за квартета на Швеция (Лин Першон, Мона Броршон и сестрите Хана и Елвира Йоберг), който завърши за 1:11.03.9 часа с шест грешни стрелби. Второто място е за тима на Руския олимпийски комитет, а третото за Германия.