Волейболистите ни загубиха шансове за Топ 4 на Световното до 21 години

08:51, 29.09.2021

Националният отбор на България по волейбол до 21 години отстъпи на отбора на Полша в петата си битка от Световното първенство в София.

Момчетата на треньора Найден Найденов не успяха да вземат реванш и претърпяха поражение с 2:3 (25:21, 25:22, 22:25, 22:25, 12:15) гейма от полския тим във втората среща на двата тима в рамките на това първенство. Мачът бе част от втората групова фаза на шампионата.

След поражението тимът ни е на трета позиция в класирането със само една спечелена точка. Така националите загубиха шансове за второто място и продължаване във финалната четворка в Италия. За нея се класират първите два. Третият и четвъртият продължават за битката за 5-8 място. Водач е Русия с две чисти победи и 6 точки, успехът днес нареди поляците на второ място с две победи и 5 точки.

Следващият двубой на нашите волейболисти е днес срещу отбора на Бразилия. Мачът е с начален час 19:00.