Младите русенски щангисти с титли от Държавното първенство

9 индивидуални и две отборни титли спечелиха момичетата и момчетата от клуб „Русе" в последното за годината Държавно първенство по вдигане на тежести. Младите русенски щангисти се готвят активно за още по-добри постижения и през следващия сезон.

21:22, 03.11.2017

След оспорвана надпревара във втория кръг на Държавното отборно първенство по вдигане на тежести първо място в отборното класиране заеха кадетките до 17 години и кадетите до 15 години на русенския клуб.

Радослав Атанасов, треньор Тежкоатлетически спортен клуб „Русе": Нашият клуб има най-много деца, работи се усилено, постиженията се виждат и може да се каже, че сме един от водещите клубове в България.

За добрите отборни резултати през годината допринесоха и личните постижения на всички младежи в клуба, отчетоха още треньорите им.

Цветелина Стоянова, Тежкоатлетически спортен клуб „Русе": Смятам, че годината бе по-добра за мен. На последното състезание бях първа, имам медали от Европейското първенство до 17 години и от лични първенства.
Стилян Гроздев, Тежкоатлетически спортен клуб „Русе": Мечтата ми, като на всеки втори спортист е медал от Олимпиада и се надявам да я постигна.

Момичетата и момчетата от русенския клуб са наясно, че само с повече труд в тренировките могат да постигнат по-добри резултати и изразиха готовност да работят в тази посока.