Веселин Марешки: Стабилно българско правителство може да бъде направено само обединено около няколко стратегечески цели

12:30, 27.03.2017

"От "Воля" считаме, че най-важното е формиране на стабилно правителство, но то не може да бъде направено на принципа 3-5-8 или две министерства за този, три министерства за онзи", каза Веселин Марешки. Стабилно българско правителство може да бъде направено само обединено около няколко стратегечески цели, добави той. От "Воля" считат, че две такива могат да бъдат това България да започне да се управлява правилно и в полза на българския народ и българската държава и вторият много голям проблем е демографската криза у нас. "Правителството и парламента трябва да направят 10-годишна програма за решаване на този проблем и преобръщане на тенденцията за намаляване на броя на населението в България", каза Марешки. Той се обяви за борба с корупцията, справяне с картелите, монополите и контрабандата, намаляване на бедността, стабилни доходи, достойно заплащане за лекари, учители и полицаи, сигурност, образование.

"Видяхте абсолютен отказ, бягство от дебат по програми, бягство от лидерски дебат. Всичко беше съсредоточено върху черен ПР, фалшиви новини", коментира предизборната кампания Марешки. По негово мнение се е видяло, че единствената антистатукво формация - "Воля", е била обект на нападки, което доказва, че са различни. Според него именно черният ПР е отвратил хората да гласуват и е довело до по-ниските резултати на партията. Марешки обяви война на фалшивите новини, особено ако те са платени с пари, откраднати от българския народ.

Двете стратегически цели, които България трябва да си постави след влизането в ЕС и НАТО, е страната ни да стане най-добре управляваната в Евросъюза. Това заяви съветникът на Веселин Марешки по въпросите за външната политика, геополитиката и миграцията – проф. Любомир Иванов.

От партията са предвидили поредица от мерки, най-важната от които е да има свобода на бизнеса и на малките средни предприятия, да се подобрят условията за бизнес в България с намаляване на административната тежест. Освобождаване на микропредприятия от административна регулация, освен в изключителни случаи.

„Досегашните правителства са приели пет пакета от мерки за улесняване на бизнеса, с над 150 конкретни мерки в тях. Но те са приети само на хартия от Министерски съвет и не са доведени до край”, заяви проф. Иванов.

Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Намерете ни в Google News

Акценти
Пишете ни
x

Сигнализирайте нередност

и/или

Разрешени формати: (jpg, jpeg, png). Максимален размер на файла (25 MB). Можете да качите максимум 5 файла.

** Тези полета не са задължителни.

captcha Натиснете върху картинката, за да смените генерирания код.
Трябва задължително да въведете кода от картинката
< Назад