Вина от благоевградския регион все повече се търсят на българския пазар

Все повече производители на вино от Благоевградска област успяват да реализират продукцията си в страна ни, а не разчитат само на износ към други държави. Тази година за бранша е много добра , очаква реколтата да бъде висококачествена. Според специалисти българските вина са добре ценени и признати на международните пазари, тъй като вкусовите им характеристики не отстъпват на чуждите продукти.

20:04, 11.12.2017

Според винопроизводители от Благоевградска област все повече българи са склонни да опитват и консумират нетрадиционни за страната ни вина. Затова много от избите вече засаждат и отглеждат малко познати у нас сортове, а не разчитат само на типичните за региона видове грозде.

Радосвета Николова, търговски представител на изба: Санджовезе, смея да кажа Тивердо. Имаме така много интересни вина, които се получиха като цяло- Каберне Фран, има, има какво да се покаже”

Чужденците, които идват у нас предпочитат да опитват традиционните за страната ни сортове. Според бранша е необходимо обаче туристическите агенции да предлагат повече оферти за винен туризъм в региона, за да могат туристите да се запознаят с начина на производство на местните вина.

Симана Марковска, председател на „Пирински туристически форум”: Организацията на самите посещения. Ние в нашия регион вино имаме , имаме хубави, ценни сортове, които са интересно за ценителите, имаме хубаво и ценно вино, което избите го провеждат.

Винопроизводители настояват за по- голяма реклама от страна на държавата в чужбина, за да може българските вина да бъдат разпознаваеми на пазара. Да има представяне на родното вино от различните региони ,в които се отглеждат специфични сортове грозде.

Пишете ни
x

Сигнализирайте нередност

и/или

Разрешени формати: (jpg, jpeg, png). Максимален размер на файла (25 MB). Можете да качите максимум 5 файла.

** Тези полета не са задължителни.

captcha Натиснете върху картинката, за да смените генерирания код.
Трябва задължително да въведете кода от картинката
< Назад